Cilt Yenileyici Krem Önerileri Nelerdir?

Cilt Yenileyici Krem Önerileri Nelerdir?

Cilt Yenileyici Krem Nedir?

 

   Cildimiz her zaman bir değişim ve devinim halindedir. Cilt hücreleri de sürekli kendilerini yeniler ve bu da cildin kendi kendine yenilenmesi anlamına gelmektedir. Hücre yenilenmesinin aktif durumda olması cildin yenilenmesine ek, onarılması da demektir. Yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi durumu yavaşlar ve zayıflamaktadır. Bu durum beraberinde cilt hasarları ve yaşlanma belirtilerini de getirir. Fakat doğal yenilenme sürecini hızlandırmak doğru seçimlerin yapılması ışığında mümkün olabilir. Doğru seçim yapmak, cildin yenilenme sürecinde en iyi ve etkin şekilde işlemesine yardımcı olur. 

 

   Hücre yenileme özelliğini içeriğinde barındıran kremler de işte tam olarak bunu amaçlar. Yenileyici bakımlar yapmak, doğal yenilenmeden sorumlu olan hücreleri uyararak cilt hücrelerinde yenilenmeyi hızlandırma konusunda yardımcı olur. Cildi daha pürüzsüz, yumuşak ve sıkı hale getirir ve bu kremlerde en önemli olan noktadır. 

 

Cilt Yenileyici Kremler Ne Amaçla Kullanılır? Ne Fayda Sağlarlar 

 

   Cildin ihtiyacı olan neme kavuşması ve bunun düzenli olarak sağlanması cilt bakımında önemli noktalardan birisidir. Cilt yenileyici kremler de cildi neme doyurmak, güneşin ve diğer etmenlerin sebep olduğu cilt hasarlarından cildinizi korumak ve pH dengesini sağlamak amacıyla kullanılır. Ayrıca bu kremler, cilt bariyerinin güçlendirilmesinde de sizlere katılar sunar. Doğru, etkin ve düzenli kullanımla cildinize yoğun bir nemlendirici etki sağlamakla kalmayıp pürüzsüzlük ve canlılık da kazandıran bu kremler, ayrıca cilt sebumunu dengeler ve aşırı yağlanmayı da önlemektedir.

   Uygulama esnasında temizlenmiş yüz ve boyun bölgesine hafif, nazik ve dairesel hareketlerle sürülmelidir. İhtiyaç duyuldukça uygulanabilir bu yüzden belirli bir kullanım sıklığı ya da aralığı yoktur. İçeriğinde bulundurduğu çeşitli etken maddeler sayesinde cildin yaşlanmaya karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.

   Sivilce izleri, akne izleri, güneş lekeleri, yara ve yanık izlerinin tedavisinde de kullanılan bu kremler, düzenli kullanıldıklarında ciltteki pullanmaları, kurumayı, pul pul dökülmeleri de geçirmektedir. Dudaklara sürüldüklerinde nemlendirici etkisiyle dudaklarınızın daha canlı, dolgun ve ışıltılı görünmesinde sizlere yardımcı olmaktadır. Ayrıca yeni ve sağlıklı hücre oluşumuna öncülük edip cildinize daha genç ve taze bir görünüm de sunmaktadır. 

 

Cilt Yenileme Etkili Krem Çeşitleri Nelerdir?

 

   Cilt bakımında kullanılmakta olan birkaç temel nitelikteki malzemeler yardımıyla kolaylıkla yapılabilen cilt yenileyici krem çeşitleri bulunmaktadır. Cilde hızlıca nüfus ederek doğal bir peeling olarak hareket eden cilt yenileyici krem, adeta bir gençlik iksiri gibi cildi toksinlerden, kalıntılardan, bakterilerden ve mikroplardan temizler. Yaşlanma Karşıtı etkisi sayesinde cildin erken yaşlarda kırışmasını ve ince çizgilerin oluşumunu önler. 

 

   Cilt  yenileyici krem,  cilt hücrelerinin hızlıca yenilenmesinde katkıda bulunur. Yani cildin en üst katmanında biriken ölü hücrelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Bu kremi evinizde kolaylıkla hazırlayıp düzenli bir şekilde uyguladığınız taktirde sizler de cildinizde oluşan akne, sivilce, siyah nokta, leke ve kırışıklıklardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. İçeriğinde retinol, hyalüranik asit, C vitamini gibi cilt bakımında önemli bileşenlerin bulunduğu kremleri tercih etmeniz hücre yenilenmesi konusunda sizlere yardımcı olacak, genç ve pürüzsüz cildinize kavuşmanızda sizlere katkılar sunacaktır. 

 

Cilt Yenileyici Krem Nasıl Kullanılmalıdır?

 

   Cilt yenileyici kremler, cilt bakım rutininin bir parçası olarak her gün gece ve gündüz istediğiniz zaman kullanılabilir. Akşam yatarken kullanılan kremler, gece boyunca cildin nemli kalmasını sağlar. Cilt tipine uygun olarak seçilen cilt yenileyici krem, genellikle avuç içerisine bir miktar alındıktan sonra bölgeye yavaş ve dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirilmelidir.

   Ancak cilt tipi ne olursa olsun bu kremlerin doğru şekilde kullanmak, onların etkinliğini arttırmaya yardımcı olur. Krem uygulanacak bölgeye sürülmeden önce bölge yıkanmalı kirden ve kalıntılardan temizlenmelidir. Ardından nazik ve hafif bir şekilde, dairesel hareketlerle masaj yaparak krem cilde eşit bir şekilde yedirilmelidir. 

Kremi parmak uçlarıyla nazik bir şekilde uygulamak; kremin eğimli bölgelerde daha iyi nüfuz etmesine ve çatlaklara ulaşabilmesine yardımcı olur. 

 

Cilt Yenileyici Kremleri Satın Alırken/Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

  • Asitlerle birlikte kullanılmamalıdır.

 

  • Cilt tipine uygun tercihler yapılmalı, bir uzmana ya da dermatoloğa danışılmalıdır.

 

  • Doğal içerikli ürünleri tercih etmeli, yapay ve kimyasal içerikleri barındıran ürünler tercih edilmemelidir

 

  • Göz çevresi, burun, ağız çevresi gibi bölgelere uygulanırken hassas davranılmalıdır. Göz ile temas etmesinden kaçınılmalı, ağız ve çevresine uygulanırken de aynı hassasiyetin gösterilmesi gereklidir.

 

  • Hayvanlar üzerinde test edilen ürünlerden kaçınılmalıdır. 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz: