En Çok Tercih Edilen Nemlendirici Krem Önerileri

En Çok Tercih Edilen Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendirici Kremler Nedir? İçeriğinde Neler Bulunur?

 

   Yüz nemlendirici krem, cildin doğal nem dengesini korumak için üretilen ürünlerdir. Ciltteki nemin buharlaşmasını engelleyerek cildin uzun süre nemli kalmasına yardımcı olmaktadır. Kuruluk, cilt pullanması, kızarıklık ve gerginlik gibi problemlerin önüne geçmeye yardımcı olur. Cilde esneklik kazandırarak daha yumuşak ve pürüzsüz bir dokuya sahip olmasını da sağlamaktadır. Ayrıca, nemlendirici nitelikteki kremler cildi dış etkenlere karşı korumakla kalmayıp cildin doğal bariyer fonksiyonunu da güçlendirmektedir. Bu, cilde dışarıdan gelen zararlı faktörlere karşı cildin daha dirençli bir yapıya kavuşmasını sağlar. 

  

   Nemlendirici kremler düzenli kullanıldığında, ciltteki kurulukla bağlantılı olan ince çizgiler ve kırışıklıkların da görünümünü azaltabilir. Ciltteki parlaklığı arttırır. Dolayısıyla taze ve canlı bir görünüme kavuşmanızda sizlere yardımcı olur. Nemlendirici kremlerin içeriğindeki bileşenler, cildin mevcut elastikiyetini arttırarak cilde daha genç ve taze görünüm kazandırmakta yardımcı olur. 

 

Nemlendirici Kremler Nasıl Kullanılır?

 

   Bu krem, cildin nem ihtiyacını karşılamanızda sizlere birdizi faydalar sağlamaktadır. Kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kremin temiz bir cilde uygulanması konusudur. Cilt öncelikle bir tonik ile nazikçe temizlenmelidir. Temizlenmiş cildin daha iyi nem tutma kapasitesi bulunmaktadır ve bu sayede krem maksimum verimlilikte kullanılmış olur. 

 

   Krem uygulanırken, yeterli miktarda parmak uçlarına alınarak yüze ve boyna, dairesel hareketlerle masaj yapılarak sürülmelidir. Masaj, kremin cilt tarafından daha kolay emilmesine yardımcı olur ve cildin kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede cilt daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşmuş olur.

 

  Düzenli kullanım, nemlendirici kremin etkisinin maksimum düzeyde olmasını sağlamak için kritik bir noktadır. İdeal olarak günde iki kez, sabah ve akşam olacak şekilde cildin nem dengesini korumada sizlere destek olur. Akşam uygulamaları, yatmadan önce yapıldığından cilt gece boyunca yeniden yapılanma ve onarım sürecinde maksimum seviyede nemlendirilmiş olur. Bu sayede, cilde daha yumuşak, esnek ve genç bir görünüm kazandırmada birdizi katkılarda bulunulur.

 

 Farklı Cilt Tiplerine Uygun Nemlendirici Kremler Nelerdir?

 

   Nemlendirici kremler cilde ihtiyacı olan nemin karşılanması konusunda sizlere yardımcı olmak için üretilir. Farklı cilt tipleri için diğer cilt bakım ürünlerinde de olduğu gibi nemlendirici kremlerde de farklı ürünler bulunmaktadır:

 

Kuru Ciltler için Nemlendirici Krem Önerileri

 

   Kuru ciltler için daha yoğun ve zengin içerikteki nemlendiriciler önerilmektedir. Bu tür ciltler için içeriğinde hyalüronik asit, seramid, gliserin gibi maddeler bulunduran kremler tercih edilmelidir. Bu maddeler cildin nem bariyerini güçlendirmekle kalmayıp nemin buharlaşmasını da engellemektedir.

 

Normal Ciltler için Nemlendirici Krem Önerileri

 

   Normal cilt tipleri ne çok yağlı ne de çok kuru yapıdadır. Bu cilt tipleri için hafif ve dengeleyici nitelikte nemlendiriciler ideal tercihlerdir. Cilde ağırlık yapmayacak, doğal nem dengesini korumaya yardımcı ürünlerin tercih edilmesi önerilir.

 

Karma Ciltler için Nemlendirici Krem Önerileri

 

  Karma cilt yapılarında bazı bölgeler kuru bazı bögeler ise yağlı yapıdadır. Bu nedenden ötürü bu cilt tipi için hafif ve matlaştırıcı niteliğe sahip etkili nemlendiricilere ihtiyaç duyulmaktadır. Ürün seçerken cildin farklı bölgelerinin ihtiyaçları gözetilerek farklı ürünler kullanım ihtimali de göz ardı edilmemelidir. 

 

Yağlı Ciltler için Nemlendirici Krem Önerileri

 

    Yağlı cilt tipi için nemlendirici kremin formülasyonu kritik bir öneme sahiptir. Çünkü yağlı cilt, aşırı sebum üretimine eğimlidir. Dolayısıyla bu da gözeneklerin tıkanması gibi problemlere yol açabilir. Bu tür ciltler için hafif, yağsız ve su bazlı içerikte nemlendirici kremler tercih edilmelidir. Salisilik asit, niasinamid veya hyalüronik asit bazlı formülasyonlar, yağlı cildin ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp aynı zamanda ciltte bulunan fazla yağı da dengeleme konusunda yardımcı olur.

 

   Her cilt tipi için nemlendirici kullanımı önem taşır. Ancak bu hususta önemli olan konu, cilt tipine uygun olan nemlendiriciyi seçmektir. Eğer hangi nemlendiricinin uygun olduğundan emin değilseniz, bir dermatoloğa veya cilt bakım uzmanına danışmanız ve fikir alışverişinde bulunmanızı tavsiye ederiz. 

 

En Çok Tercih Edilen Nemlendirici Krem Çeşitleri

 

Pro Yoğun Nemlendirici Krem

 

   Besleyici açıdan zengin nemlendirme yardımı ile yaşlanma belirtileriniz ve ince çizgilerinizin görünümünü azaltan ürünümüz, cildinin doğal gücünü geliştirmek isteyen, kuru ve   sert yapıda bir cilt dokusuna sahip ve cilt bakımının çoklu aşamalarından hoşnut olamayan kişiler için önerilmektedir. Pro Yoğun Nemlendirici Krem, cildin bariyerini güçlendirmeye yardımcı olmakla kalmayıp cildi sakinleştirir ve yumuşatır. Ayrıca cildin nem tutma özelliğini de uyarır ve cildin sıkılığını da arttırmaya yardımcı olur. Süt proteini, tohum kompleksi, seramid, lactobacillus, shea yağı ve doğal yağlar gibi etkisi kanıtlanan doğal bileşenler içerir. Ürünü kullanırken uygun miktarda ve cildinizin her noktasına eşit bir şekilde yayıp masaj yaparak kullanmayı unutmayın!

 

Nemlendirici Kremler Ne Gibi Fayda Sağlar ? 

 

  Nemlendirici kremlerin cildimize sunduğu birtakım faydalar bulunmaktadır. Bu faydalar:

 

  • Nem Dengeleme 

 

  • Kırışıklık ve İnce Çizgilerin Görünümünü Azaltma 

 

  • Cilde Parlaklık ve Canlılık Verme

 

  • Cilt Bariyerinin Güçlendirilmesi

 

  • Hassas ve Tahriş Olmuş Cildi Yatıştırma 

 

  • Cildin Mevcut Esnekliğini Arttırma