Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? 3 Mucizevi Ürün

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? 3 Mucizevi Ürün

 

   Göz altı morlukları, göz çevresinde birtakım farklı etmenlerle ortaya çıkan alt göz kapağının çevresine kıyasla daha koyu görünmesi olayıdır. Vücudumuzda estetik açıdan önem teşkil eden bölgelerden biri göz altıdır. Bu alan parlak ve canlı bir görünümde olduğunda kişiye sağlıklı ve genç bir görünüm sağlamaktadır. Genel olarak sağlık açısından herhangi bir problem teşkil etmemesine karşın kişilerin emosyonel durumunda çok olumsuz etkiler bırakmaktadır. Ayrıca gözaltı morlukları, estetik açıdan da önemli bir kaygı kaynağıdır. 

 

Göz Altı Morlukları Nedir? 

 

   Gözümüzün çevresinde küçük kılcal damarların deri altında sızdırma sonucu hemosiderin pigmentinin ciltte birikmesi ile oluşan duruma verilen addır. Ayrıca yüzümüzde yorgun, üzgün ve daha yaşlı bir ifade vermesi nedeniyle estetik problemlerinin de önde gelen nedenlerinden birisini oluşturmaktadır.

 

   Göz çevresinde yaşla birlikte kalınlığı giderek azalan derinin altında bulunan orbicularis oculi kası ve kan damarlarının deri yüzeyine yaklaşması sonucu ortaya çıkan göz altı morlukları, yaygın olarak şu sebeplerden oluşur:

 

 • Genetik

 

 • Anemi 

 

 • Yorgunluk 

 

 • Yetersiz ve düzensiz beslenme 

 

 • Çok uyku

 

 • Vücudun susuz kalması

 

 • Vitamin eksiklikleri

 

 • Hipotiroidizm 

 

 • Bazı metabolik sendromlar

 

    Kişi yaşlandıkça cilt incelir ve esnekliğini yitirmektedir. Cilt altı yağ dokusu ve cilde esneklik katan kolajen miktarı azalmaktadır. Sonuç olarak cilt altında bulunan koyu renkli kan damarları daha belirgin bir şekle gelir. Dolayısıyla alanın daha koyu renkte görünmesine neden olmaktadır.

 

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

 

  Göz altı morluklarını gidermek için evde uygulanabilir ve doğal nitelikte birçok yöntem bulunmaktadır. Göz altı morlukları sorununa iyi gelecek en iyi 10 doğal yöntem şu şekildedir:

 

 • Soğuk Kompres Uygulanması  Soğuk kompres, şişkinliğin azalmasına ve genişleyen kan damarlarını daraltmakta kullanılan bir yöntemdir. Bu sayede koyu halkaların oluşturduğu etki azalabilir. Bu amaçla temiz bir havluya birkaç buz küpü sarılarak gözlere belirli aralıklarla uygulanmalıdır. Aynı etki bir bezin soğuk su ile ıslatılıp uygulanması sonrası da elde edilebilir.

 

 • Göz Çevresine Salatalık Yerleştirmek Salatalık her ne kadar göz altı morluklarına doğrudan etki etmese de göz şişmesi gibi problemlere iyi gelerek yüzünüzdeki yorgun görünümü azlatmaya yardımcı olur. Buna ek olarak, içerisindeki C vitamini sayesinde o bölgede bulunan dokuların onarımında ve gelişmesinde birtakım faydaları bulunur.

 

 • Antioksidan İçerikli ve Cilt Nemlendirici Etkiye Sahip Nemlendirici Ürünlerin Kullanımı Cildi nemlendirmek ve pürüzsüzleştirmek koyu halkaları azaltmada kullanılan etkin yöntemlerdendir. E ve C vitaminleri bu konuda sizlerin sorununa çözüm olabilecek antioksidanların başında gelmektedir.

 

 • Sıvı Tüketimini Arttırmak Su başta olmak üzere; meyve suyu, soda gibi sıvı gıda alımını arttırmakla vücudunuza ihtiyacı olan sıvı miktarının karşılandığından emin olun.

 

 • Uyku Sürenize Dikkat Edin Yeterli ve kaliteli uyku göz altı morluklarının oluşmadan ortadan kaldırılması konusunda en etkin yollardan biridir. Uykusuzluk ya da aşırı uyku cildinize solgun ve şiş bir görüntü katar. Bu da koyu halkaların daha belirgin bir şekilde oluşmasına katkı sağlar. Koyu halkaların ortaya çıkmaması için günde en az 7-8 saat uyku tavsiye edilmektedir.

 

Göz Altı Morluklarına Karşın Hangi Ürünlerin Kullanılması Gerekir?

 

   Cildinizde ortaya çıkan problemler pek çok farklı etmen ve faktöre bağlı olarak oluşmaktadır. Cilt problemlerinin arasında sıklıkla görülen başlıca sorunlardan birisi de göz altı morluklarıdır. Göz altı morlukları pek çok farklı sebebe bağlı olarak oluşabilmektedir. Bu sorunları gidermek için kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin yanı sıra insanların kolaylıkla evlerinde meyve ve sebzelerle uygulayabilecekleri çeşitli kürler de mevcuttur.

   Piyasada bulunan göz kremleri göz altı morlukları, kırışıklıklar, şişlikler vb. için farklı yaş gruplarına ve cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Karşılaştığınız soruna bağlı olarak kreminizi seçebilir hepsi için ayrı ayrı tercihlerde bulunabilirsiniz. Ancak sorununuza yardımcı olmak için birkaç örnek vermek gerekirse; göz altlarınız şişkinse ve bu sorununuzu giderici bir ürün arıyorsanız içerisinde salatalık ya da kafein bulunan bir ürünü seçmeniz harika olacaktır. Ek olarak koyu halkalar ve göz altı morluklarınızdan şikayetçiyseniz C ve K vitaminli ürünler tercih edebilir. Ek olarak, bu vitaminleri içeren gıdaları da tüketebilirsiniz. C vitamini kolajen üretimini arttırmaktadır. Göz altında kolajen artışıyla birlikte damarlarda biriken kan azalmaktadır.  Bu da göz altı morluklarının azalmasına sebep olur. Göz çevresini yenileyen K vitamini de kılcal damar duvarlarına destek sağlayarak göz altı morluklarını azaltmaya yardımcı olmaktadır. 

 

Retin-Collagen 3D Core Göz Çevresi Bakım Kremi

   Sadece 21 günde lifting etkisiyle karşılaşmak ve göz çevrenizde ışıltılı ve parlak bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacak ürünümüz, göz çevresine 7 kolajen ile dolgun bir görünüm sağlamaktadır. Retin-Collagen 3D Core Göz Çevresi Bakım Kremini dilerseniz sabah ve akşam uygun miktarda uygulayabilir cilt dokusu boyunca düzgün ve eşit bir şekilde yayarak kullanabilirsiniz.  Ayrıca içerisinde hyalüranik asit bulunan ürünleri tercih edebilirsiniz. Hyalüranik asit, cildinizin su tutma kapasitesini arttırmakla kalmayıp gerekli olan nem miktarını da korumaktadır.