İŞLEM REHBERİ

Nasıl Üye Olurum?

Sayfanın sağ üstünden yer alan Hesabım alanına giriş yaparak Üye Ol butonuna tıklayarak Üye Kayıt/Düzenleme sayfasına ulaşabilirsiniz. Kişisel bilgileriniz ve kullandığınız aktif bir e-posta adresi girerek oluşturacağınız şifre ile üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Üye olurken nelere dikkat etmeliyim?

Üye olurken kullanacağız e-postanızın doğruluğundan emin olmalı, aktif kullandığınız bir adres ile üyeliğinizi tamamlamalısınız. Size ve siparişinize özel tüm bilgilendirmeleri bu adres üzerinden paylaşacağız.

Üye olmadan sipariş verebilir miyim?

Üye olarak sipariş verebilirsiniz. Sayfanın sağ üstünden yer alan Hesabım alanına giriş yaparak Üye Ol butonuna tıklayarak Üye Kayıt/Düzenleme sayfasına ulaşabilirsiniz. Kullandığınız aktif bir e-posta adresi girerek oluşturacağınız şifre ile üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Nasıl sipariş verebilirim?

Sipariş verebilmek için şu adımları izlemeniz yeterli:

Ürün sayfalarından satın almak istediğiniz ürünleri ‘Sepete Ekle’ butonuna tıklayarak sepetinize ekleyebilirsiniz.

Ödeme ekranından kayıtlı adreslerinizden birini seçebilir veya yeni bir adres bilgisi ekleyebilirsiniz. Ödeme Seçeneklerinden kredi kartı bilgilerinizi girip ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Ödememi nasıl yaparım?

Ödemeyi kredi kartı veya banka kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Kart bilgilerinizi girdikten alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Kapıda ödeme ve havale yoluyla ödeme seçenekleri bulunmamaktadır.

Teslimat adresimi nasıl kayıt ederim?

Profilim> Adres bilgilerim sayfasında yer alan ‘Yeni Adres Ekle’ butona tıklayararak teslimat adresi tanımlayabilirsiniz.

Siparişim ne zaman gelir?

Satın aldığınız ürünler 5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir.

Siparişinizle alakalı tüm detaylara ‘Profilim’ bölümünde ‘Siparişlerim’ sayfasından ulaşabilirsiniz. Sipariş dağıtıma çıktığında mail ile bilgilendirilirsiniz.
Kargoya verildikten sonra siparişinizin kargo bilgilerine ‘Profilim’ bölümünde ‘Siparişlerim’ sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Şifremi unuttum, nasıl giriş yapabilirim?

Şifrenizi unuttuysanız eğer, şifre sıfırlama işlemi yaparak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bunun için takip edeceğiniz adımlar;
Sayfanın sağ üstünden yer alan ‘Hesabım’ alanına giriş yaparak sağ altta yer alan ‘Şifremi unuttum’ yazısına tıklayın.

Üyeliğinize ait e-posta adresinizi girerek ‘Gönder’ dediğinizde ilgili e-posta adresinize bir link gelecek. Gelen linke tıklayarak yeni şifre oluşturma işleminizi yapabilirsiniz.
Eğer link size ulaşmadı ise spam klasörünüzü kontrol edin.

Ayrıca dilediğiniz zaman ‘Profilim>Şifremi Değiştir’ kısmından şifre değişiklik işleminizi yapabilirsiniz.

Siparişimi vermeden önce içerikte değişiklik yapabilir miyim?

Siparişini tamamlamadan önce sepetinizde yer alan ürünler ya da ödeme yöntemi gibi değişiklik işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Sepetinizde yer alan ürünü değiştirmek için ürünün sağ tarafında yer alan çarpı işaretine tıklayarak ürünü çıkartabilirsiniz.

Üründen birden fazla satın almak isterseniz adet alanından istediğiniz miktarı seçebilirsiniz.

Ödeme bilgilerinizi değiştirmek isterseniz ödeme yapacağınız kart bilgilerini girerek, dileğiniz ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Siparişimin teslimat adresini ve alıcı adını değiştirebilir miyim?

Oluşturmuş olduğunuz siparişin teslimat adresini ve alıcı adını değiştiremezsiniz.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Yanlış ürün sipariş ettiyseniz veya fikrinizi değiştirdiyseniz ürünlerinizin kargo hazırlıkları başlamadan önce info@eccico.com adresine sipariş numaranızı ve talebinizi yazarak iptal edebilirsiniz.

Ürünleriniz kargolanmak üzere hazırlanmaya başlandıysa (faturanız kesildiyse) veya kargoya verildiyse iptal edilemez. Bu durumda ürünü teslim aldığınızda iade edebilirsiniz.

İPUCU:

Ücret iade işlemleri 5 iş günü içerisinde tamamlanır.
Aldığım ürünleri nasıl iade edebilirim?

‘Profilim’ bölümünden ‘Siparişlerim’e’ gidin.

İade etmek istediğiniz siparişinizin durumunun ‘Teslim Edildi’ olması gerekmektedir. Siparişinizin sağ kısmında yer alan ‘İade Et’ kısmı altındaki X’ya tıklayınız.
İade Formu sayfasında gerekli ‘İade Miktarı’ ve ‘Ürüne Özel İade Açıklaması’nı doldurarak ‘İade
Formu’nu Gönder’ butonuna tıkayınız

Ekranda çıkan iade kargo kodunu not alın.

İade edilecek ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyun.

Kodu vermeniz yeterlidir, ayrıca bir iade adresi belirtmeniz gerekmez.

Kargonuz bize ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde incelenerek tarafınıza bilgi verilecektir.

Alışverişimle alakalı bir uyuşmazlık ve anlaşmazlık halinde nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim?

eccico.com ve tüketici arasında doğacak uyuşmazlıklarda, Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl ilan edilen değere kadar Alıcının Mal veya Hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici
Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri’ne başvuruda bulunulabilir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 68. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda uyuşmazlık halinde tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.

0
Sepetiniz
Sepetiniz BoşMağazaya Dön
Kargoyu Hesapla
Kuponu Kullan